מלכה ומשה מראשון לציון, אני רוצה שתדעו שאתם חשובים.
הכל מתחיל ונגמר בקרב על התודעה שלכם.
יש לכם שלושה ילדים, הבכורה בדיוק התגייסה, יש לכם משכנתא וכלב שקוראים לו חומי וחלום בלב שיהיה כאן שלום, אם לא בשבילכם אז בשביל הנכדים.
אתם שומעים שראש הממשלה מושחת ושאישתו משוגעת, אולי בחרתם בו פעם אבל היום אתם פוזלים לכחלון, אולי ללפיד. זה לא שאתם משוגעים על השמאל אבל הצוללות האלה והשמפניה, לא , זה לא בשבילכם.
אני רוצה שתכירו את יוסי מלמן.
מלמן הוא עיתונאי שעובד ב"מעריב" וכמו הרוב המכריע של עמיתיו הוא לא אוהב את ביבי, מאוד לא אוהב אותו.
אלא שבסוף השבוע האחרון הוא נתקף ייסורי מצפון והחליט לומר לכם את האמת, ולו רק פעם אחת.
כעיתונאי שבקיא מאוד בכל רזי פרשיות השחיתות אני אתמצת לכם את עיקרי דבריו:
1. תיק 1000 – נגמר בחופן סיגרים שאף אחד מאיתנו לא שילם עבורו ואף אחד אחר לא קיבל עבורו תמורה. מלמן (בהתקף כנות פסיכי לגמרי) אפילו הסכים להודות שהמשטרה לוחצת על הפרקליטות להוסיף עבירת שוחד. יש לכך הסבר – המשטרה חייבת לספק את הסחורה אחרי כלכך הרבה חודשי חקירה וכלכך הרבה כסף שהיא שפכה על העניין. זאת אגב גם הסיבה שהיא הדליפה חומר מגמתי מהחקירות. אם המשטרה תצא בידיים ריקות היא תחטוף. יש לה אינטרס עליון להרשיע והאינטרס הזה אינו חקר האמת.

2. תיק 2000 – כלום ושום דבר.

3. תיק 3000 – לא רק ששום דבר אלא בדיוק להיפך. על פי מילמן (שכאמור מתנגד לביבי) ראש הממשלה שלכם התעקש על הצוללות מאותה סיבה שהוא נסע לקונגרס האמריקאי – איום הגרעין של איראן.
נתניהו רוצה שתהיה לישראל הזדמנות שנייה לתקוף במקרה של הפצצה גרעינית. אני לא ארחיב רק אומר שזה קשור לנכדים שלכם, אלה שאתם רוצים שיהיה להם טוב.
ובעוד הוא מנהל את משחק השח -מט חמישים צעדים קדימה, הוא נאשם על ידי זבובונים טורדניים כמו שלי יחמוביץ' שכתבה שחור על גבי פייסבוק שהוא רכש את הצוללות כדי להכניס כמה ג'ובות לכיסו הפרטי. אין לכך שחר.
יחימוביץ' טרם התנצלה ולמה שתתנצל.

לסיום יוסי מלמן מקנח את כתבתו בהרהורים אישיים – הוא שקל האם לפרסם את האמת או לא ובסוף החליט שכן.
הוא "שקל", אתם מבינים? הוא שקל.

ובעוד אני תוהה איזה פרס אבירות להעניק למלמן רק אוסיף שעל כל מילמן אחד "ששוקל" יש מאות עיתונאים שהכריעו – לסלף ולעוות את האמת כדי לחלוש על התודעה שלכם, כן, כן, שלכם מלכה ומשה מראשון לציון, כל הצגת השחיתות היקרה הזאת שעלתה לכם מליונים כמשלמי מיסים נועדה רק כדי לגנוב את דעתכם.
מה נשאר מזה בסוף? ביבי קיבל מחבר כמה סיגרים.
גם צ'רצ'יל עישן סיגרים ואז לקח את היטלר בסיבוב.
כנראה שזה מה שמנהיגים דגולים עושים לפני שהם נלחמים ברשע מוחלט.

קרדיט ותודה ל – Galit Distal Atbaryan.