באתר החדשות רוטר נכתב פוסט שמספר את סיפורו של טיבי. עוזרו של ערפאת

ועכשיו נטפל במיודענו אחמד טיבי או כפי שהוא מכנה את עצמו אחמד אל טיבי. (الطيبي )
אחמד טיבי נוהג כמעט תמיד לסנוט בבני שיחו היהודים כי הוא הינו בעל הבית המכובד ואילו היהודי שמולו אינו אלא מהגר עלוב, ולכן זכויותיו של אחמד טיבי עולות לעין ערוך על זכויות היהודי שמולו.
ובכן , יצאתי לבדוק מהיכן הגיע לכאן אחמד טיבי, מהו מקור משפחתו ומה שהעליתי בחכתי לפניכם.
בעירו טייבה, שני משפחות מייסדות דומיננטיות שהגיעו לפי כל הנתונים ואין מחלוקת על כך מסעודיה וממצריים במרוצת במאה השמונה עשרה והתשע עשרה.
המשפחה הראשונה היא משפחת חאג' יחיה, שהגיע מסעודיה לפי מקורות מבני המשפחה ברחו מאימתה מנקמת דם והתיישבו באזור טייבה היא עופרה המקראית, מאחר שהשם עופרה תרגומו בערבית שד שינו הערבים את השם עופרה לטייבה כלומה הטובה.
המשפחה השנייה הגיעה במחצית השנייה של המעה ה19 עם אברהים פחה ממצריים ושמה מעיד על מקורה – מצראווה.
ישנם בטייבה משפחות נוספות כגון עבד אל קאדר (שם המעיד על מוצא בידואי ) משפחה קטנה שמתפרנסת מפשיעה ומעולם תחתון ומוכרת היטב למשטרה .
כשהתחלתי לחקור אודות מקורו של טיבי נהגתי בהתאם לפתגם הערבי- ברצותך לחקור את הפשעים שאל את השכנים- כלומר לך למקום ותשאל . וכך פעלתי.
כששאלתי על משפחת טיבי , נאמר לי להפתעתי כי משפחת אל טיבי היא משפחה קטנה מאד וכמעט איננה מוכרת בכפר טייבה והם "עולים חדשים".
בתחילה חשבתי כי מקור השם אל טיבי קשור לשם טייבה אולם מאחר והמשפחה קטנה ביותר, כמה עשרות אנשים , ולא הפכה עם השנים להיות חמולה הבנתי כי מדובר בעניין אחר.
ואכן הסתבר לי כי טיבי או אל טיבי (שם ריבוי בערבית שפירושו הטובים) היא משפחה גדולה מאוד מדמשק, ישנה בדמשק שכונת טיבי, ישנה גם בקוניי טרה שכונת טיבי לאחמד טיבי ישנה קרובת משפחה (שדי דומה לו דרך אגב) שמה הוא לינה טיבי עיתונאית וסופרת ידועה.
הוכחה די טובה להיותו של טיבי מהגר סורי הוא אתר שמות המשפחה הסורים משפחות דמשק מקפידות להיקרא בשמותיהם המקוריים מאות שנים.
אתר שמות המשפחה הסוריים\דמשקאים
ואכן טיבי הוא בן למשפחה דמשקאית עתיקה ומכובדת כל כך שורשית שבן המשפחה נבחר להיות מנהל אונרא בדמש ובן משפחה אחר היה אף שר הבריאות הסורי..
ואיך הגיע לכאן , איך קורה שבעירו טייבה הוא עצמו לובש כובע של מהגר ?, (ועל ראש הגנב בוער כנראה הכובע ) סבו, הגיע לכאן עם אחת הכנופיות שבאו להלחם ביהודים ב47-48 כנראה עם כנופית קאוקג'י, אחד מקציניו של קאוקג'י נקרא באדר אל טיבי, (סבו של אחמד?) ועם מפלתו של קאוקג'י נשאר הסרן אל טיבי בטייבה שהיתה אז תחת שלטון האשמי עד חילופי השטחים בשנות החמישים.

אם כך , נערוך למהגר טיבי סיור שרשים וירטואלי קצר במקורותיו.
הוא לא צריך תרגום הוא מבין ערבית לכן נחסוך ממנו תרגום:
1. מאמר יפהפה של קרובת משפחתו לינה אל טיבי ובו מסה ענוגה על אכזריותו של השלטון הסורי בראי הפמיניזם הנאור

2. מאמר אינטרנטי על בנות משפחת טיבי ובהן המשוררת טיבי הנ"ל מפגינות מול שגרירות סוריה על הדיכוי של העם הסורי ניתן לראות את הדמיון המשפחתי:

3. אתר שמות המשפחה הדמשקאיות – כמובן ששמם של הטיבים לא נפקד

4. עוד אתר נחמד שכותבת בו חנאן אל טיבי קרוב משפחה אחרת .

ואכן, משפחתו של טיבי תופסת דפים רבים רבים בדפי הזהב הדמשקאיים, ואם היה מר טיבי נותן לאצבעותיו ללכת במקומו היה מוצא ומגלה כי במקום לסנוט בליברמן ולגלות ערוותו כמהגר מוטב שיפתח דפי זהב ויגלה כי בדמשק מתרכזים אלפים רבים מבני משפחתו והם סובלים משלטון העריצות, מדוע אינו נוסע להזדהות איתם?

דף מדפי זהב של דמשק

אחת הטענות של טיבי היא שמוצא משפחתו ביפו.
ואכן בדף הזכרון של ערביי יפו מופיע רוקח בשם טיבי , ואכן רוקח זה היה קיים אלא שהוא הגיע מעמאן , ולאחר 48 חזר לעמאן בירדן ואפילו פתח שם את בית החרושת לתרופות הראשון בירדו.
המעניין הוא שטיבי פרסם שנים רבות שהוא גניקולוג אולם הדבר מופרך, הוא אמנם ניסה להתקבל כמתמחה בגניקולוגיה אולם סולק לאחר מס חדשים עקב אי התאמה.
אין לטיבי כל רשיון לעסוק בגניקולוגיה והפרסומים שפרסם בעבר הם שקר גס ואולי אפילו עבירה פלילית.
ועוד משהו לגבי משפחת טיבי – שמועות נפוצות מאד בטייבה העיא בה נולד אביב ידוע כמשתף פעולה עם השב"כ ולטעמת רבים זו הסבה שלשמה התקבל ללמוד רפואה ולא איזה הצטיינות יוצאת מהכלל.

ואחרון חביב שכונת טיבי בדמשק תצלום אויר ובו הבית המקורי של משפחת אל טיבי, ביית מפואר ויפהפה דרך אגב.

אז אחמד, כנראה שהאובססיה שלך למהגרים נובעת מהיותך עצמך מהגר ואם כובע המהגר בוער על ראשך אנא ממך עזוב אותנו היהודים המהגרים (אבינו אברהם היגר לכאן מכורדיסטאן לפני 4000 שנה) ולנו אין ארץ אחרת, לך יש את כל דמשק, קח אותה, זקוקים לך שם יש שם הרבה צרות אסד הורג את בני משפחתך (ואולי המורדים..) צריך רופאים טוב, רק מה תשמור שם על הפה הגדול שלך שם לא אוהבים טעויות….