האפידרמידיספלסיה (Epidermodysplasia verruciformis), הידועה גם בשם תסמונת טרי-מן ("איש העץ"), היא מחלת עור קשה המאופיינת ברגישות גבוהה לוירוס הפפילומה (HPV), וכתוצאה מכך זיהומים של HPV בלתי מבוקרים גורמים לגידול של קשקשים במיוחד על הידיים והרגליים. לרוב המחלה תתפרץ בין גיל שנה לגיל 20, אך ישנו סיכוי כי תופיע בגיל העמידה.

המחלה היא מחלה גנטית והסימפוטומים של המחלה קשים ומאופיינים בפצעים רבים וגירויים בכל חלקי הגוף ובעיקר באזורי הגפיים. המחלה יכולה להופיע בשתי גרסאות כאשר בקלה מבניהן מדובר על נגעים שטחיים דמויי יבלות, ואילו הממאירה מראה שיעור גבוה יותר של נגעים בעור ופיתוח של גידולים עוריים מרובים. כמו כן, לחולים במחלה ישנה רגישות גדולה לחשיפה לשמש והם מצויים בסכנה גדולה לחלות בסרטן העור. 

לעת הזו טרם נמצא טיפול מרפא למחלה הקשה, כאשר ישנם מספר של שיטות טיפול אך נראה כי כעת הדבר המשמעותי ביותר שניתן לעשות הוא

החינוך של המטופל באשר למחלה, אבחון מוקדם, כריתה של נגעים לגידולים על מנת למנוע התפתחות של גידולים עוריים.

בעולם כיום ישנם חמישה מקרים של התופעה שמוכרים במיוחד, כאשר אחד מהם טופל בבית החולים הדסה עין כרם.

המטופל, שחי בעזה, הובא לישראל על מנת לקבל טיפול שבאמצעותו ניתן יהיה להציל את ידו של החולה. בבית החולים נותח מוחמד על ידי מנתחים ישראלים במשך שעות רבות, ואלו הצליחו להסיר את הגידולים הרבים מהיד ואפשרו לה לחזור לתפקוד מלא.

לסיכום המחלה היא מחלה אשר עודנה בתהליך זיהוי. באופן תמידי נבדקות תרופות והקהילה הרפואית ממשיכה לנסות ולהבין עובדות נוספות על המחלה, אך נדמה כי מדובר בתהליך ארוך על מנת להתמודד עמה.