מצעד הפזמונים של אלג'זירה: "עשרת המנרמלים הלוהטים" – נורמליזציה ברשת – זה כבר כאן.

אני לא יודע כמה מכם שותפים להתלהבות שלי מההתבטאויות הסעודיות בעניין הנורמליזציה, אך הפעם, יש כאן מקבץ מיוחד ונדיר שיפתיע גם את הסקפטיים שבחבורה – הן מבחינת עוצמת ההתבטאויות והן מבחינת כמות המתבטאים ואיכותם. פרק מיוחד.

אז איך יודעים שבאמת מדובר בתופעה שתופסת תאוצה ואלו אינן סתם גחמות של נורמליזציה, שבודה אבו עלי מליבו?

הפעם המטמון נמצא במקום האחרון שבו חשבתם לחפש – רשת אלג'זירה.

מסתבר שלא רק אני עורך סדרת כתבות בנושא. ישנם כמה "חובבי ציון", מן הצד שפחות מרוצה ויותר מודאג מן התופעה שפושה בקרב סעודים בולטים.
הדאגנים באלג'זירה החליטו שיש לתעד את התופעה וריכזו עבורנו את עשרת התבטאויות הנורמליזציה "המדאיגות" ביותר מבחינתם, בזמן האחרון, במצעד פזמונים מכובד, במסגרת התוכנית הקבועה בערוץ – "פוק אלסלטה".

עשו לי את העבודה לי נותר רק לפרסם…

ואלו הזוכים בתחרות עשרת המנרמלים ע"פ הסדר בו הם מופיעים בסרטון המצורף (סדר מקומות יורד) :

10. מחמד בן מוסא אלטאיר, עיתונאי סעודי:" אני סעודי. בן העיר עסיר (סעודיה), עיתונאי. ואני קורא לנורמליזציה עם ישראל "

9. אחמד בן סעד אלקרני, חבר בארגון אמנסטי, פעיל סעודי לאומי, כהגדרתו, בעל תואר שני במנהל עסקים. אין זו ההתבטאות הראשונה שלו בעניין :" היהודים רוחשים לנו כבוד. ולא תוקפים אותנו ולא מתפוצצים במדינה שלנו. אני קורא למלך (הסעודי) לפתוח שגרירות (בישראל) ולדאוג לייצוג דיפלומטי רם דרג".

8. סעאד אלשמרי, סופרת סעודית: "60 שנה העסיקו אותנו ממשלות ערב בלאומיות מזויפת ושנאה לישראל. הגיעה העת שננסה שלום וחיי שיתוף."

7. מחמד אל אלשיח'،כתב בעיתון אלג'זירה (לא ערוץ אלג'זירה) : " הסוגיה הפלסטינית אינה הבעיה שלנו. ואם פגשתם מתאסלם בתחפושת שקורא לג'האד.. תרקו בפרצופו"

6. עבד אלרחמן אלראשד, איש תקשורת סעודי, בעברו היה מנכ"ל רשת אלערביה: "הגיעה העת לבחינה מחדש של כל תפיסת היחסים עם פלסטין וישראל "

5. ד"ר אחמד אלערפג', סופר סעודי :" אין בי שמץ של שנאה ליהודים. ואין חש סולידריות עם הפלסטינים".

4. סעוד אלפוזאן, כתב בעיתון: " איני מסנגר על היהודים, אבל האמת צריכה להאמר: הראו לי יהודי אחד שהרג סעודי ואראה לכם אלף סעודים שהרגו את בני עמם באמצעות חגורת נפץ".

3. חמזה אלסאלם, יועץ כלכלי סעודי:" אם יושג שלום עם ישראל היא תהיה התחנה הראשונה במעלה לתיירות הסעודית".

2. תרכי אלחמד, הוגה דעות סעודי:" ירושלים הפכה לעניין של לגיטימיות מזויפת, ככלי משחק בידי גורמים שונים. "

1. אחמד אלפראג', סופר: "נתניהו, אנו מוכנים לפייס אותך עד שתתרצה".

ותודה לערוץ אלג'זירה על עבודת האיסוף המדהימה. שנאמר… יישכויח גדול!!!

עוד הערה קטנה לסיום. כל האנשים שהופיעו כאן במצעד, הביעו, בפומבי, את עמדותיהם אלו, פעמים נוספות. אין זו התבטאות יחידנית של כל אחד מהם. והם אינם היחידים. הרשתות מלאות בהתבטאויות אמיתיות מן הסוג הזה. רוחות חדשות בהחלט מנשבות.
צפו בסרטון ושתפו!

 

קרדיט ותודה ל"הבלוג של אבו עלי".