ראש עיריית לונדון, סאדיק קאן, ידוע בשל הכרזתו השנויה במחלוקת והמושמצ שהטרור הוא "חלק בלתי נפרד מחיים בעיר גדולה".

מסתבר שבהנהגתו של קאן, התווסף עוד חלק מן החיים בעיר גדולה שהפך לשגרה – והוא כי שיעורי הפשיעה הממריאים.

לדוגמה, פשעים בהם נעשה שימוש באקדח עלה ב-15 אחוזים, שיעור הרציחות עלה ב-25 אחוזים, כולל זינוק של 70 אחוזים במעורבות נוער ברציחות, מעשי שוד עלו לעת הזו כפי שלוש.

שנת 2017 הסתיימה עם ארבעה דקירות קטלניות בלונדון, עם גבר אחד שנפטר מפצעיו בשעות המוקדמות של 2018 והפך להיות הקורבן הראשון של השנה החדשה. קאן טוען שהוא יעבוד "ללא הפסקה בשנת 2018 על מנת מגר את הנגע הזה", אך העבר שלו אינו מעודד.

על פי נתונים מממשלת לונדון עצמה, הפשע זינק מ 2016-2017, בכלל הקטגוריות ובניהן גניבה, שוד, פריצה, פשע סכין פשע האקדח. כאשר קאן נבחר לראשות העיר במאי 2016. פשעים בהם נעשה שימוש בסכין עלו ב -30% והעיר רשמה עלייה בפשעי שנאה כמעט בכל קטגוריה.

בין הפשעים המחרידים ביותר בלונדון הם תקיפות בחומצה, אשר זינקו באופן משמעותי מאז 2014. בשנת 2016, שהייתה שנת השיא של תקיפות מסוג זה היו 431, והמשטרה דיווחה כי תקיפה כזו הפכה להיות הנשק המועדף על כנופיות מסוימות. נראה כי סטטיסטיקת תקיפות בחומצה תואמת גם את ריכוז האוכלוסייה המוסלמית באזורים מסוימים של העיר, כך שככל שהיא גדולה יותר כך גם מעשי התקיפות בחומצה.

רובע ניוהאם הוא הרובע בלונדון עם המספר הגבוה ביותר של תקיפות בחומצה, כמו כן רובע זה הוא השני הגבוה ביותר המאכלס מוסלמים בבריטניה. 398 התקפות חומצה התרחשו ב-5 שנים באזור המכונה "האזור המגוון ביותר מבחינה אתנית באנגליה ובוויילס". 33% של ניוהאם מורכב מחזיקי דרכונים שאינם בריטים. רוב המוסלמים באזור מקורם מבנגדלש.

המקום השלישי של שימוש בתקיפות בחומצה הוא מגדל המלטס. מגדל המלטס הוא בו ריכוז מוסלמים גדול מאוד, בו יותר מ-35 אחוזים מהאוכלוסיה מוסלמים. בעיירה זו יש גם את אחת האוכלוסיות הבריטיות הקטנות ביותר במדינה.

עד כה היו 84 התקפות חומצה במה שכונה "הרפובליקה האסלאמית של מגדל המלטס". נתון נוסף האשר לאזור הוא שבבנגלדש יש את השיעור הגבוה ביותר של תקיפות בחומצה בעולם. אבל כל הצעה שישנו קשר בין שני הנתונים הסטטיסטיים תחקר על ידי המשטרה כפשע שנאה.