אדם גולד הוא כותב רשת ימני שמביא חשיפות מטורפות על השמאל הקיצוני. החשיפה האחרונה שלו על נסיון של בכירה במשרד המשפטים למנוע גירוש מחבלים כנראה הטריד מאוד את אנשי משרד המשפטים שלכאורה דיברו עם פייסבוק ותוך זמן קצר הפרופיל שלו נחסם והפוסט הוסר. מאות אנשי ימין הפיצו את הפוסט. חבר הכנסת אמיר אוחנה יצר קשר עם פייסבוק והחשבון הוחזר. עכשיו בואו תקראו את החשיפה המטורפת:

קבלו סיפור שיעיף לכם את המוח ויבאס לכם את הנשמה.
1. באישון ליל גשום וקר ב- 17 בדצמבר 1992 עמדה הפעילה הפוליטית דנה בריסקמן ודפקה בהתרגשות על דלת ביתו של השופט אהרון ברק.
איך לעזאזל היא הגיעה לדלת של ברק?!
ובכן, מוקדם יותר באותו יום החליטה ממשלת רבין לגרש ללבנון באופן מיידי 415 פעילי חמאס וג'יהאד, תוך איפול מוחלט על התוכנית והיעד כדי למנוע את סיכול הגירוש על ידי בגץ והלבנונים.
הנחיצות הבטחונית שכנעה אפילו את שולמית אלוני ומפלגת מרץ, אבל שמאלה ממרץ ניצבו דנה בריסקמן מהאגודה לזכויות האזרח. בריסקמן, בוגרת תוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל קיבלה הדלפה על דבר הגירוש וביחד עם חברים החליטה לעצור את הצבא בכל מחיר.

2. בסופו של דבר באקט חסר תקדים – רבים יאמרו שערורייתי – החליט אהרון ברק להיענות לבריסקמן צמל ושות' ולהוציא צו ביניים שימנע את ביצוע גרוש המחבלים ולבלום את האוטובוסים עם המחבלים על גבול הצפון.

בגץ אמנם אישר לבסוף את הגירוש אולם העיכוב "הצליח בגדול".
הודות לעיכוב, גילתה ממשלת לבנון על התוכנית, סגרה את השערים וחסמה את מעבר המחבלים בעזרת מחסומים ותלוליות עפר. בשל העיכוב מאות המגורשים התמקמו בשטח הפקר, במחנה אוהלים ארעי במרג' א-זוהור מצפון לרצועת הביטחון. הסיטואציה הייחודית של המחנה יצרה הד תקשורתי עד שבסופו של דבר החסימה הלבנונית והלחץ הבינלאומי הביאו להחזרת מרבית המגורשים לשטחי מדינת ישראל.

4. בין המחבלים שחזרו היו בכירי הטרור שבמהרה היו עתידים להוביל את גל הטרור שישטוף את ישראל ולרצוח מאות רבות של ישראלים.
האירוע ותחושת הבגידה הפנים-ישראלית עוררו תגובות חריפות ביותר, הארץ רעשה וגעשה וראש הממשלה רבין תקף בחריפות את בריסקמן וחבריה והביא לעולם את הכינוי המיתולוגי "האגודה לזכויות החמאס"

4. ולמה אני מזכיר לכם את הסיפור העגום הזה?
בטח לא תאמינו, אבל אותה פעילת שמאל קיצונית, הבכירה "באגודה להגנת החמאס" שזכתה לנאצות חריפות מרבין, ההיא מהדלת של ברק שעקפה הרחק משמאל את יוסי שריד, שולמית אלוני ונעמי חזן מרץ –
אותה דמות מופת משמשת כיום כאחת הדמויות החזקות במערכת המשפט. זה לא ציני, בריסקמן אשכרה מכהנת כסגנית הבכירה של מנהלת מחלקת הבגצים ולטענת רבים כבר שנים היא בפועל הדמות החזקה במחלקה.

5.מי נתן למגנת החמאס לייצג את המדינה?
כיצד קודמה דמות שמאל כל כך קיצונית לפסגת מערכת המשפט?
האם בריסקמן פשוט השתלבה בטבעיות באקלים הפוליטי השמאל קיצוני במחלקת הבגצים?
ולמה לא לפחות נפסלה בייצוג מול האגודה ויתר ארגוני הקרן החדשה?
בכנות, האם מישהו יכול לדמיין תופעה מקבילה במסגרתה איתמר בן גביר – שכמובן נמצא עמוק בתוך הקונצנזוס ביחס לעבר של בריסקמן בגירוש המחבלים – הופך לאיש שמנסח, משפיע ולעתים מכריע מהי העמדה הבטחונית-פוליטית של מדינת ישראל?

והאם יש מצב שאחרי שנים של בכיינות, שקד וממשלת הימין סוף סוף מקבלים הזדמנות לעשות סדר אמיתי בטרללת של מחלקת הבגצים אבל הם יוותרו עליה ויתנו לאבסורד הזה להמשך?

אלוהים אדירים, איזו בושה.