נישואי יהודיות עם ערבים הפכה לתופעה הגדלה כאשר לעת הזו מוערך שמעל 30,000 נשים יהודיות וישראליות נמצאות בזוגיות כזו, כאשר התופעה חוצה את כלל המכזרים והעדות ולא נראה כי יש סטריואטיפ ספציפי לנשים הללו.

בתחילה לרוב מערכות היחסים, טרם הנישואין, הן חיוביות כאשר לא נראה שעולים פערים משמעותיים בין התרבויות, אך לאחר החתונה הסיטואציה משתנה והתרבות המוסלמית מתגלה במלוא "הדרה". נשים רבות מפרשות לא נכון את החיזור ולבסוף נופלות אל מציאות אחרת. נובף על כך גבר מוסלמי רואה באישה יהודיה כאתגר, שכן על פי האמונה שלהם אישה מסמלת את העם, ועל ידי שליטה בה לכאורה שולט המוסלמי על היהודים.

נשים בעולם המוסלמי הן כנועות ועליהן לאפשר לבעל לשלוט, ללא אפשרות להתנגד או להביע דעה – והמציאות בהן הן חיות היא מציאות קשה. והפרט מצבן של הנשים היהודיות. עם המעבר לכפר מעמדן של היהודיות הוא מלכתחילה נמוך משל האחרות והן מוצאות את עצמן עוברות מסכת התעללות קשה והופכות לשפחות, כאשר לרוב המוסלמי ישא אישה נוספת מוסלמית שהיא תהיה אשתו.

הדרך החוצה מהמציאות הזו קשה לא פחות מהשהות שם. הנשים מוגבלות כאשר אין להן גישה לטלפון ובנוסף אינן יכולות לצאת מהבית ללא ליווי, כך שבפועל גם אם הן תרצנה לברוח ישנו קושי רב. נשים רבות שמצליחות ליצור קשר עם הארגונים השונים שמושטים יד לבסוף מועלמות לרשות הפלסטינית לפני שמצליחים להצילן.

באשר לרשויות נראה כי המשטרה והצבא כלל לא מתערבים במצבים האלו, וזאת פרט למצבי קיצון בו מדובר על ילדות צעירות במיוחד.

הקשיבו לעדות בסרטון.

תודה וקרדיט ללישון עם האויב.