שוב חיסול. שוב פעיל דאע"ש עזתי.שוב סוריה. שוב דיר א-זור.
זה נראה כאילו מישהו יושב חזק על הזנב של הכנופיה העזתית של דאע"ש בדיר א-זור, סוריה.
עזאם העזתי או בשמו האמיתי עמאד אבו סעיד, (מכונה גם "אלנחאס" ), היגר מעזה כדי להלחם בשורות דאע"ש בסוריה ומצא את מותו בעקבות תקיפה מהאוויר של אופנוע עליו רכב.

הודעה נמסרה למשפחתו.

תזכורת לחיסולים האחרונים

החיסול הדרמטי של העזתיים בסוריה-פרטים חדשים ומרתקים על ה 5 והעומד בראשם שהיה מבוקש של צה"ל

נושא חיסולם של 5 העזתיים בתקיפה המסתורית בדיר א-זור שבסוריה, הבוקר, צובר תאוצה ברשתות השונות ופרטים רבים, חדשים ומאוד מעניינים, נחשפים, ככל שנוקפות השעות.

צירפתי כאן תמונות של החמישה עם פירוט שמותיהם, הכינויים שלהם בדאע"ש, מקום מגורם ברצועת עזה וכן פרטים נוספים.
ברשתות מופצות תמונות חמשת הגופות של הפעילים באופן שבהחלט ניתן לאמת את דבר מותם ולזהות שאלו אכן החמישה המופיעים כאן בתמונות שלפניכם.
שניים מבין החמישה מעניינים במיוחד. נתחיל עם עבדאללה כלאב.
עבדאללה, ע"פ מקורות סלפים שונים שימש בתפקיד בכיר ביותר בדאע"ש ועמד בראש הארגון באזור חלב, עד שזו נכבשה מידי דאע"ש, אז הצטרף לחמשת אחיו למחלקה העזתית שנמלטו, ככל שהצטמצמו שטחי דאע"ש בסוריה והשתקעו במחוז דיר א-זור בצפון מזרח סוריה, שם נהרגו לפנות בוקר עם עוד עשרה אנשי דאע"ש נוספים.
עוד נודע כי עבדאללה הוא אחיו של המתאבד הפלסטיני הראשון שהתפוצץ על כוחות חמאס ברפיח לפני כמה חודשים בעת שכוח ריסון של החמאס ניסה למנוע ממנו להסתנן עם סלפי נוסף לסיני.
שני האחים בהחלט מן הבולטים שבפעילי הזרם הסלפי העזתי.
אך הדובדבן האמיתי ובעל קורות החיים המעניינים ביותר הוא לא אחר מאשר ראסם אבו ג'זר המכונה אבו ח'באב העזתי.
ראסם היה איש צבא במלוא מובן המילה מן הבולטים שבאנשי חמאס באזור רפיח. ראסם התגייס לגדודי עז אדין אלקסאם עוד בהיותו בן 16 וקנה את שמו כאשר הרבה להתעמת עם כוחות צה"ל ברפיח בשנים שקדמו להתנתקות. בשנת 2004 נפצע בעינו במהלך עימותים עם צה"ל. פציעה שלימים תשנה את נתיב חייו.
ראסם המשיך לעשות חיל בשורות עז אדין אלקסאם ומילא תפקיד חשוב בהשתלטות האלימה על מפקדות מנגנוני הביטחון ברפיח ב 2007 כאשר נזרקו אנשי הפת"ח מן הרצועה (יש היום לא מעט פת"חיסטים שחוגגים את דבר מותו).


ב 2008, הוחלט בעז אדין אלקסאם לשלוח את ראסם לטיפול מיוחד בעינו הפצועה בבית חולים בסוריה, בה ביקר לראשונה, ואף התארח במשרדי הלשכה המדינית של החמאס שהיו ממוקמים באותו זמן בדמשק. ראסם קשר קשרים ראשונים בסוריה, אליה הוא עתיד לשוב בפעם השניה והאחרונה בחייו.

מקור המקורב למשפחת אבו ג'זר סיפר שח'אלד משעל, יו"ר הלשכה המדינית של חמאס לשעבר, בכבודו ובעצמו התלהב מאוד מראסם בעת הביקור וביקש שזה יישאר בדמשק ויהפוך למאבטחו האישי.
ראסם סירב ושב לעזה.


עם שובו לרצועה, פגש בעבד אללטיף מוסא, איש דת שהיה למייסד הארגון הסלפי הראשון ברצועה. מוסא כינה עצמו אבו אלנור אלמקדסי וסחף אחריו את ראסם שנטש בשל כך את גדודי עז אדין אלקסאם באופן מפתיע ומיידי.
ראסם התחזק באמונתו והדבר ניכר בלבושו ובבגדיו והוא היה נכון לסייע לאבו אלנור אלמקדסי לקדם את רעיון הקמת ח'לאפה(מדינה אסלאמית) בעזה.
חמאס חששה מאוד מהזרם הסלפי ובפעולה צבאית אלימה ומפורסמת הרסה את מסגד אבן תימיה, בו שהה השיח' אבו אלנור יחד עם תומכיו בשנת 2009. רבים מן החמושים הסלפים נהרגו אך ראסם ניצל אך נכלא בידי חמאס לתקופה ארוכה.


בדרך לא דרך הצליח להשתחרר מכלא החמאס ונמלט לסוריה, שם בתוך זמן קצר הצליח להקים "פלוגת לוחמים" שהורכבה ברובה מעזתיים. ראסם קרא לפלוגה על שם מורו הדתי "פלוגת אבו נור אלמקדסי" ועמד בראשה לאורך כל שנותיו בסוריה בשורות דאע"ש.
ע"פ מקורות שונים עמד ראסם אבו ג'זר לחזור בקרוב לעזה(עם ירידת כוחו של דאע"ש בסוריה), וזאת על מנת להגשים את חלומו ולהקים מדינה אסלאמית ברצועה.
ייתכן שזה מה שהביא בסופו של דבר לחיסולו….

קרדיט ותודה ל'הבלוג של אבו עלי'.