הרשויות בסין אסרו על מתן שמות מוסלמיים לתינוקות מוסלמים הנולדים במחוז המוסלמי הגדול ביותר במדינה, וזאת כחלק ממאבק על "קיצוניות" המאפשרת פיקוח על זכויות יסוד.

מסמך בשם "חוקי מתן שמות למיעוטים אתניים" אוסר על שמות המשמשים הורים מוסלמים ברחבי העולם, כולל האימאם, חאג ', האסלאם, הקוראן, סדאם, מדינה ואיסלאם, רדיו אסיה החופשית (RFA).

הוא חל על מחוז שינג 'יאנג, בו הרוב המוסלמי, שבו המפלגה הקומוניסטית מטילה הגבלות רבות על הדת משום שהיא טוענת כי היא נאבקת "קיצוניות", ומונעת בדלנות.

כל התינוקות בעלי שמות "דתיים מדי" יימנעו ממערכת רישום הבית של הוקו, שמטרתה גישה לבריאות ולחינוך, אמר גורם משטרתי בבירה האזורית של אורומצ'י ל- RFA, שהוקם על ידי ממשלת ארה"ב ומקדם את מדיניות החוץ שלה. עוד הוסיף כי "אסור לך לתת שמות עם טעם דתי חזק, כמו ג'יהאד או שמות דומים".

"הדבר החשוב ביותר כאן הוא הקונוטציות של השם, [זה לא חייב להיות] קונוטציות של מלחמת קודש או של בדלנות".

מוסלמים מהקבוצה האתית האויגורית, שהיא הרוב בשינג'יאנג, נדרשים "לדבוק בקו המפלגה" ולהימנע מכל מה שנראה כ"קידום טרור וכתות רעות ".

רשימה של שמות אסורים הייתה כבר בעבר במחוז פריפקטאן בשנת 2015, אבל עכשיו הנחיה זו התגלגלה לרחבי שינג 'יאנג, בו מוערך רוב של 10 מיליון מוסלמים.