חשיפה של ארגון עד כאן במצלמה נסתרת מראה את עמיאל ורדי מייסד הארגון תעיוש מסביר כיצד הארגון מעביר הנחיות לחיילי צהל. והשיטה היא כזאת: יש שיתוף פעולה בין יועמ"ש איו"ש לבין הארגון לכאורה שבו הנחיות שרוצים להעביר לחיילים, עוברים קודם דרך ארגון השמאל תעיוש. כך מתוארת בכתבה בערוץ שבע התקשורת:

מהרגע בו שולב ביועמ"ש איו"ש גורם רציני, כהגדרתו, מעביר אותו גורם לארגונו הנחיות שבכוונתו לפרסם בקרב חיילי צה"ל טרם פרסומן, ומשפטנים מטעם 'תעאיוש' בוחנים את ההנחיות, מתקנים את הנראה להם דרוש תיקון ומחזירים את הנוסח המתוקן לגורם הצה"לי להפצה.

בארגון "עד כאן" שחשף את התיעוד אומרים כי "במידה ואכן מתקיים קשר כזה כפי שמעיד בעצמו איש השמאל הקיצוני פרופ' עמיאל ורדי, עקיף או ישיר, בין ארגון שמאל קיצוני ואף אנרכיסטי, שעזרא נאווי כגורם בכיר בו קשר עצמו לרצח פלסטיני, לבין גורמים בכירים בצה"ל, הרי שהדבר מחייב בחינה מעמיקה של גורמי אכיפת החוק.

"אנו דורשים מחברי הכנסת לקיים דיון דחוף בועדת חוץ וביטחון לבדיקת האירוע, וחקירה מקיפה על מנת לוודא שלא היו מקרים נוספים כאלו ובכדי שלא יחזרו שוב בעתיד. אנו מביעים תקווה כי ההליך יהיה מזורז, בניגוד לזחלת במקרה הפושע עזרא נאווי שעדיין מסתובב בחוץ ומהווה סכנה לציבור", הוסיפו בארגון.

 

תגובת דובר צה"ל: "אין יסוד לטענה כי מפקדי צה״ל או יועציהם המשפטיים מקבלים תכתיבים מארגון כלשהו. מדי שנה, מפקדי צה״ל באזור יהודה ושומרון נערכים לעונת המסיק ומנחים את הכוחות כיצד לנהוג במהלכה, במטרה לשמור על הביטחון והסדר הציבורי.

"במסגרת ההיערכות, נפגשים כלל הגורמים הרלוונטים עם נציגי הארגונים המייצגים את המוסקים הפלסטינים על מנת לצמצם את החיכוך ולהיערך טוב יותר לתקופת המסיק הקרובה. נדגיש כי ההנחיות שניתנות נקבעות על-ידי הדרגים הפיקודיים בהתאם לשיקול דעתם ולתמונת המצב בשטח".

מארגון "תאעיוש" לא נמסרה תגובה.

תודה לארגון עד כאן ולערוץ 7 על הידיעה
לצפיה בסרטון לחצו על הקישור

ארגון שמאל קיצוני מנסח הנחיות לצה״ל

ארגון "עד כאן" חשף כיצד צה״ל מעביר הנחיות לפעילי "תעאיוש" כדי שיתקנו אותן לפני שהן מועברות לחיילים בשטח.