בספרד, אשר הפרלמנט שלה קרא לממשלה הספרדית להכיר במדינה פלסטינית רק שעות לאחר שני מחבלים פלסטינים רצחו ארבעה רבנים בבית תפילה ושוטר בשנת 2014, ושבשנת 2015 דורגה בחלק העליון של הרשימה של מדד האנטישמיות במערב אירופה בשנת 2015, ניתן לראות שפתאום מתרחש שינוי ביחס לישראל.

בתי המשפט הספרדים הפסיקו את מאמצי התנועה של החרם, משיכת ההשקעות והסנקציות (BDS) כדי שהעיירות הספרדיות יתמקדו בישראל.

על פי פרויקט Lawfare, בית משפט באוביידו מנע את החרם של מועצת העיר קסטריון על מוצרים ישראליים. בית משפט בברצלונה פסל את החרם על מוצרים ישראליים במועצת העיר אל פראט דה לוברגראט. ובחודש יולי האחרון, בתי המשפט הספרדים ביטלו מהלכים נגד ישראל במועצות העיר של Teo ו Catarroja. מתוך כ -50 עיריות בספרד שהעבירו החלטות התומכות ב-BDS, עשרים מהן נדחו על ידי בתי המשפט או הרשויות המקומיות שהביאו לביטולן.

איגנסיו וונלי פלסיוס, היועץ הספרדי לפרויקט lawfare, הוציא 46 צווים והחלטות נגד תנועת ה- BDS בספרד. הוא הוסיף ואמר לעיתון יהודי מקומי כי הפרויקט למגר את החלטות החרם נגד ישראל על ידי גופים ציבוריים משתפר. אלו הם חלק מאסטרטגיה של 3-5 שנים הכוללת העברת ההנמקה המשפטית למדינות אחרות באיחוד האירופי המבוססות הן על המשפט של האיחוד האירופי והן על המשפט הבינלאומי, וכמו כן על עקרונות יסוד חוקתיים.