המשטרה האשימה את טומי רובינסון, מארגן PEGIDA בבריטניה, בשל "הסתה לשנאה גזעית נגד מוסלמים", לאחר שצייר על דגל את הכתובת "Fuck ISIS", טען עורך דינו.

 

עורך הדין טען בהצהרה כי הבקשה להוצאת צו איסור להשתתף במשחקי כדורגל נגד מר רובינסון "הובאה על בסיס קמפיין הטרדה" שקשור ל"פרופיל המדיה החברתית הגבוהה שלו, ולארגון PEGIDA בריטניה "והסתכם בהתקפה על "חופש הדיבור" שלו.

ארגון MEND, ארגון "אנטי-איסלאמופובית" עם אהדה אסלאמית, פרסם בטוויטר כי מר רובינסון "מסית לשנאה" על ידי לעג לרצח עם שנגרם על ידי ארגוני טרור.

מר רובינסון נסע לצרפת כדי לצפות בטורניר יורו 2016, ועזב רגע לפני שהוגש נגדו צו איסור כדורגל חדש.
האיסור הקודם של שלוש שנים פקע בשנת 2014, ומר רובינסון אינו היה מעורב בכל התפרעות הקשורות בכדורגל מאז.

עם זאת, עם שובו לבריטניה, המשטרה מיד הגיש לו צו חדש. בדיון שנערך לאחר מכן בבית משפט השלום של לוטון, ביום שישי, נקבעו תנאי ערבויות שהוטל על רובינסון לטובת צו איסור יציאה מהארץ.

הבקשה טענה כי "הוא מהווה סיכון משמעותי הן לאלימות והן להפרעה … והדבר נכון במיוחד מבחינת יכולתו הקבועה לארגן התפרעות אנטי-מוסלמית".

"על אף ש"התנהגות טובה" במועדון הכדורגל של לוטון טאון, עדיין נותרו חששות משמעותיים לגבי כוונותיו והשפעותיו על אחרים להלהיב את השנאה הגזעית במדינה שבה המתחים כבר גבוהים "- כנראה בגלל הפיגועים האחרונים המיוחסים למדינה האיסלאמית (ISIS).

בית המשפט ידון בבקשה בחודש ספטמבר 2016, ומר רובינסון אמר שהוא יתנגד לכך. עורך דינו, אליסון גורדן, הסביר:

"עמוד התווך של הבקשה על ידי המשטרה בדפורדשייר היא כי טומי רובינסון, תועד בתמונה בזמן ששהה בצרפת לובש חולצת טריקו נגד ISIS, מחזיק את דגל סנט ג 'ורג' אנגלי אנגלי עם 'Fuck ISIS' כתוב על זה.